PTE Sınavına Hazırlık

PTE Akademik Sınavı Nedir?

PTE Sınavı 2022: PTE Akademik sınavı, dünya çapında eğitim kurumları tarafından kabul edilen bilgisayar tabanlı bir İngilizce dil sınavıdır. PTE’nin tam formu Pearson İngilizce Testi’dir ve PTE-Academic, İngilizce konuşulan büyük bir ülkeye okumak veya göç etmek için yurt dışına gitmek isteyen öğrenciler ve adaylar tarafından üstlenilen İngilizce testidir. Öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamak için PTE sınavına girmeleri gerekmektedir.

Pearson PLC Group tarafından yürütülen PTE Sınavları, ülke genelindeki COVID-19 durumu nedeniyle geçici olarak yapılamıyordu. Bununla birlikte, şimdi COVID-19 vakalarının azalmasıyla birlikte, PTE test merkezleri, adayların PTE testi için görünmesi için daha güvenli bir alanla yeniden açılıyor. PTE Sınav ücreti de gelen güncellendi 13300 13,700 dahil vergi. Kısacası, adayların PTE sınavı için rezervasyon yaptırmak için 13.700 INR ödemeleri gerekecektir.

Adaylar, PTE Sınavını yürüten kurum olan Pearson PLC Group’un PTE’yi Evde başlattığını bilmekten memnuniyet duyacaktır  . Evde PTE, PTE testiyle aynıdır. Ancak, Evde PTE, öğrencinin güvenliği göz önünde bulundurularak adayın evinin güvenliğinden yapılır. Yürütme organı ayrıca 16 Kasım 2021’den itibaren PTE sınavının toplam süresini üç saatten iki saate indirdi.

İki saatlik bilgisayar tabanlı test, üst düzey İngilizce yerine günlük İngilizceye odaklanır ve öğrencinin dili günlük olarak konuşulan dili etkili bir şekilde anlama becerisini test eder. PTE sınavının çok seviyeli derecelendirme sistemi, öğrencinin İngilizce dilindeki yeterliliğinin daha iyi anlaşılmasını sağlar.

PTE Academic’i diğer İngilizce yeterlilik sınavlarından ayıran birçok faktör vardır. Aynı şeyin ilk ve en önemli ayırt edici yönü, puanlama modeli ve sonuçlarıdır. Testler tamamen bilgisayarlı olduğundan, PTE sonuçları ve puanları, genellikle iki iş günü içinde çok daha hızlı bildirilir. Bu, onu biraz acelesi olan öğrenciler için uygun hale getirir. PTE Academic sınavına girmek isteyen adaylar, okurken aşağıdaki PTE konularını öğrenecekler:

 • PTE Uygunluğu
 • PTE Sınav Tarihleri ​​2022
 • PTE Test Merkezi
 • PTE’ye Nasıl Kaydolunur?
  • PTE Sınavı Rezervasyonu
 • PTE Sınav Ücreti
 • PTE Sınav Modeli 2022
 • PTE Müfredatı
 • PTE Bursları
 • PTE Hazırlama İpuçları
 • PTE Sonuçları ve Puanları

PTE Akademik Sınavı İçin Son Güncellemeler

Bu bölüm, PTE Academic sınavına girmeyi planlayan öğrencilerin yararına olan PTE Sınavı ile ilgili en son gelişmeleri kapsayacaktır.

Pearson, Kasım 2021’den itibaren PTE Testi ve PTE at Home’un daha kısa bir versiyonunu piyasaya sürüyor

Pearson’ın PTE Sınavı’nın ‘Evde PTE’ versiyonunu tanıtmasını bekleyen adayları hoş bir sürpriz bekliyor. 25 Ekim 2021 tarihinden itibaren, ‘Evde PTE’ sınavına girmek isteyen adaylar, 16 Kasım 2021’de başlayan PTE Academic online sınavına kayıt yaptırabilirler.

Adaylar ayrıca mevcut PTE Sınavının birer tane kısaltıldığını bilmekten memnuniyet duyacaktır. saat 16 Kasım 2021. Ngls Yabancı Dil Dünyası tarafından PTE Akademik Sınavında yapılan tüm değişiklikler hakkında bilgi edinin .

Ülkenin büyük bölgelerinde COVID kısıtlamaları hafifledikçe PTE Testi devam ediyor

Adaylar, pandemi nedeniyle birçok PTE sınav merkezinin ülke genelinde uygulanan COVID kısıtlamaları nedeniyle geçici olarak kapatılması gerektiğini unutmamalıdır. Bununla birlikte, ülke genelinde COVID vakalarının azalmasıyla birlikte, PTE test merkezleri en yüksek güvenlik standardını izleyerek çalışmaya devam etti.

Adaylar, PTE Test Merkezlerinin daha küçük partiler için PTE testleri yürüttüğünü unutmamalıdır, bu nedenle PTE yerinizi erken ayırtmak önemlidir .

Coronavirus Covid-19 PTE Akademik Sınav Uyarısı

Devam eden pandemik koronavirüs COVID-19 nedeniyle, Hindistan’daki PTE test merkezlerinde tüm PTE Akademik Testleri askıya alındı. PTE Academic, PTE Academic sınavına evden girme seçeneğini henüz sunmadı.

PTE Academic sınav yerlerini ayırtmış olan adaylar, tam bir geri ödeme için sınavlarını iptal etme veya sınav tarihlerini sıfır maliyetle yeniden planlama seçeneğine sahip olacaklardır. Adayların son gelişmeler için bu bölümü takip etmeleri rica olunur.

PTE 13.700’e mal olacak

Daha önce bildirildiği gibi, PTE sınavına girmek isteyen adayların 13.700’ü doldurması gerekecek. Daha önce, PTE Academic sınavı 13.300 olarak fiyatlandırıldı. adaylar bunun vergiler dahil olduğunu unutmamalıdır.

Neden PTE Sınavına Girmelisiniz?

PTE Academic, ana dili İngilizce olmayan ve yurtdışında eğitim görmek isteyen kişiler için bilgisayar tabanlı bir İngilizce dil sınavıdır. Adayların Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma becerilerini test eder.

Test, her soru okuma ve konuşma veya dinleme ve okuma gibi genellikle iki beceriyi birlikte test edecek şekilde tasarlanmıştır.

PTE Akademik Puanlarını kimler kabul eder?

PTE Academic sınavı dünya çapında binlerce eğitim kurumu tarafından kabul edilmektedir. Bunun dışında PTE Academic, Avustralya ve Yeni Zelanda hükümetleri tarafından da vize amaçlı kabul edilmektedir.

İngiltere, Avustralya, ABD ve Kanada gibi İngilizce konuşulan önemli bir ülkede eğitim almak için yurt dışına gitmek isteyenler, İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamak için PTE Academic sınavına girerler.

PTE Sınavı Türleri

Pearson Dil Testleri – Pearson PLC Group’un bir birimi, anadili İngilizce olmayanların İngilizce dil becerilerini değerlendirmek için İngilizce yeterlilik testinin üç formatını yürütmekten sorumludur. Üç test, PTE Academic, PTE Academic UKVI ve PTE Home’dur.