İtalyanca Dil Eğitimi

Demek İtalyanca öğrenmek istiyorsun? Harika! Ama en iyi yol nedir?

Dışarı çıkıp bir ders kitabı mı almalısınız? Yoksa bir yazılım mı yoksa bir uygulama mı daha etkili? Daldırmaya ne dersiniz… sizi bir çocuğun yaptığı gibi doğal yollarla öğrenmeye gerçekten zorluyor mu? 

(Ve gerçekten tüm bu dilbilgisini öğrenmeniz gerekiyor mu?)

** Spoiler uyarısı **

İtalyancada yetkin olmak için ihtiyacınız olan her şeyi tek bir düzenli pakette öğretecek tek bir araç yoktur. 

Gerçekte, muhtemelen   tüm açıları kapsayan bir araç koleksiyonu kullanacaksınız: Dilbilgisini öğrenmekten, telaffuzunuzu mükemmelleştirmekten kelime dağarcığınızı oluşturmaya kadar.

Gerçek dünyaya maruz kalma:

Dinleme ve okuma

İşte eğlenceli kısım geliyor.

Bazı temel konuları ele aldıktan sonra, yapabileceğiniz en iyi şey dışarı çıkıp bu bilgiyi “gerçek dünyada” kullanmaya başlamaktır.

Sohbet edecek İtalyanca konuşanlarınız olmasa bile kitaplar, podcast’ler, radyo, müzik ve daha fazlası aracılığıyla bir miktar gerçek dünya dili edinebilirsiniz. Tüm bunlar sizi yeni kelime dağarcığı, dil bilgisi, kalıplar ve ifadelerle tanıştıracak.

Her şeyi anlamıyorsanız, cesaretiniz kırılmasın. Amaç bu değil! Bilmediğiniz kelimeler ve dillerle karşılaşmak İSTİYORSUNUZ. İşte böyle öğrenirsin!

İtalyanca basit hikayeler okumayı deneyin

Çocuk hikayeleri, İtalyanca okumaya başlamak için harika bir yer olabilir. 

Çocuklar ve genç yetişkinler için tasarlanan hikayeler, yetişkinler için tasarlanmış metinlerden daha basit bir dil ve daha anlaşılır fikirler kullanır.

İtalyanca masallarımızla veya kardeş sitemiz The Fable Cottage’daki hikayelerle başlayabilirsiniz . Yavaş sesle gelirler, böylece okurken dinleyebilirsiniz. 

The Fable Cottage’daki hikayelerin çoğu aynı zamanda video ile birlikte gelir, bu da hikayede neler olduğunu anlamayı çok daha kolaylaştırabilir.

İtalyan TV, film ve radyo dinleyin

Ayak parmaklarınızı gerçek dünya İtalyan medyasına daldırmak için gerçekten harika bir kaynak FluentU .

İtalyanca izlemek için (çoğunlukla) gerçek dünya videolarından oluşan bir koleksiyon sunar. Materyal, beceri seviyenize göre düzenlenmiştir ve tüm videolar, diğer şeylerin yanı sıra çevirileri olan altyazılarla birlikte gelir. Kendinizi tamamen bunaltmadan gerçek dünya malzemesine geçmenin iyi bir yolu.