Yurtdışı Seyahat Edilmesi Gereken Yerler

2021’de nereye seyahat etmek istersiniz? Her yıl, önümüzdeki yıl ziyaret edilecek en iyi yerlere bakıyoruz. Şu anda, küresel salgın ve birçok ülkenin sınırlarını kapatan seyahat kısıtlamaları nedeniyle yurtdışına seyahat etmeyi düşünmek akıl almaz görünebilir. Ancak iyi haber şu ki: 2021 için işler iyi gidiyor .

Dünyanın birçok yerinde sınırların dışında kalırken, giderek daha fazla ülke kapılarını açmaya başlıyor ve bunu yürürlükteki sağlık ve güvenlik protokolleriyle yapıyorlar.

2021’de seyahat etmek isteyen Amerikalılar için iyiye işaret. Havayolları ve oteller de insanların güvenli ve kendinden emin bir şekilde seyahat etmelerini sağlayan prosedürleri uygulamak için üzerlerine düşeni yapıyor.

Sonuç olarak, seyahat planlayıcıları tatil rezervasyonlarının arttığını bildiriyor ve seyahat sigortası toplayıcı  Squaremouth’a göre 2021 için seyahatlerin %65’i uluslararası destinasyonlara yapılıyor. Butik seyahat planlama şirketi Indagare’nin kurucusu ve CEO’su Melissa Biggs Bradley’e sorun .

Bradley, “Şu anda tatiller ve 2021’e yönelik seyahat planlama ve taleplerinde ve ayrıca çok uzaklara yayılmış uluslararası seyahatlerde kesinlikle bir artış görüyoruz” diyor. “Üyelerimizin çoğu 2021 ve 2022 için seyahat planlıyor çünkü sonunda popüler destinasyonlarda talebin yüksek olacağını biliyorlar.”

Ülkeler yeniden açıldıkça, yeni güvenlik, test ve temizlik uygulamaları sayesinde seyahat çok daha farklı görünecek. Ancak seyahatin yeni yüzü de gümüş bir astara sahip olacak.

Bir zamanlar aşırı turistik yerler daha az kalabalık olmakla kalmayacak, gezginler daha izole yerleri tercih edecek. Uzmanlar, gezginlerin nereye gittikleri ve tüm seyahat deneyimine nasıl yaklaştıkları konusunda da daha düşünceli ve sorumlu olacaklarını tahmin ediyor.

Seyahat şirketleri, gezginlerin gerektiğinde seyahatlerini ertelemelerine veya iptal etmelerine izin verme konusunda her zamankinden daha esnek olacak.