YKS

YKS

 

YKS, 3 oturumdan oluşan bir sınavdır. Bu oturumlar; TYT, AYT ve YDT’ dir.
1. Oturum, TYT
2. Oturum, AYT
3. Oturum, YDT’ dir.

TYT NEDİR?
TYT’ nin açılımı “Temel Yeterlilik Testi” dir. TYT’ de Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testleri yer almaktadır.

TYT’ de 40 soru Türkçe, 40 soru Matematik, 20 soru Sosyal Bilimler ve 20 soru Fen Bilimleri sorularından oluşmaktadır. Toplam 120 sorudur.

YKS’ de üniversite alan sınavlarına katılabilmeniz için öncelikle TYT sınavını başarıyla geçmek zorunludur. TYT sınavında baraj puan 150′ dir. Bu puanı geçmediğiniz sürece alan sınavlarına girmeniz mümkün değildir.

AYT NEDİR?
AYT “Alan Yeterlilik Sınavı” dır. AYT ‘de Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ve Fen Bilimleri soruları bulunmaktadır. Toplam 160 sorudan oluşur.

AYT’ ye girmek zorunlu değildir. Fakat 4 yıllık üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır.

YDT NEDİR?
YDT “Yabancı Dil Testi” demektir. YDT sınavı Almanca Kursu, Arapça Kursu, Fransızca Kursu, İngilizce Kursu, Rusça Kursu ve daha bir çok dilde yapılan bir sınavdır. Her dil için farklı bir soru kitapçığı kullanılır.

İşte tam burada Ngls Yabancı Dil Dünyası tüm olanaklarıyla sizi bu sınava hazırlamaya odaklanıyor. Sizin de bizim katkılarımızla ve kendi başarınızla zorlu yolları katetmeniz bizi çok memnun ve mutlu edecektir.

İstanbul Maltepe’de bulunan Ngls Yabancı Dil Dünyası Okulu’muz Almanca Kursu’nun yanında , Maltepe İngilizce Kursu, Maltepe İspanyolca Kursu, Maltepe Fransızca Kursu, Maltepe Rusça Kursu, Maltepe Almanca kursu, Maltepe dil kurslarının hepsinde eğitim hizmeti vermekteyiz. Goethe Enstitüsü Sınavı başta olmak üzere, YDS, YKS, IELTS, YÖKDİL, TOEFL, TOEIC, PROFIENCY, PTE, GMAT, SAT, YÖS ve birçok sınava hazırlamaktadır.