Yurtdışı Çalışma Olanakları

Yurtdışında iş bulmakla ilgileniyor musunuz, ancak nereden başlayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yok mu? İnternet iş bulma sürecini kolaylaştırdığı gibi, uluslararası iş aramayı da basitleştirdi. 

Hepsi yolculuğunuzu kolaylaştırmak için oluşturulmuş 14 web sitesinin yardımıyla başka bir ülkede iş aramaya nasıl başlayacağınızı keşfetmek için okumaya devam edin. 

Yurt dışında çalışmak için en iyi web siteleri, yurt dışında kısa süreli çalışma için en iyi web siteleri ve yurt dışında uzaktan çalışma için en iyi web siteleri hakkında bilgi edinin. Ayrıca, aramaya başlamadan önce yurtdışında iş bulmanıza yardımcı olacak ipuçlarımızı gözden geçirdiğinizden emin olun. 

En İyi Uluslararası İş Arama Web Siteleri 

Yurtdışında hayalinizdeki işi bulmanıza yardımcı olacak bu web siteleri arasından seçim yapın ve geçişi olabildiğince kolaylaştırmak için en iyi uygulamaları öğrenin. 

 

1. Yurtdışına Git 

Yurtdışına gitmek , tanınmış bir eğitim ve deneyimsel uluslararası seyahat sitesidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz 18.000’den fazla doğrulanmış programdan oluşan bir veritabanı ile çalışmak, gönüllü olmak veya gözetmenlik okumak isteyenler için mükemmel bir kaynaktır. 

Beş kategoriden birinden ne tür bir iş aradığınızı seçin: 

 • Yurtdışındaki işler 
 • boşluk yılı
 • yurt dışında öğret
 • yurt dışında stajyer 
 • Yurtdışında gönüllü

 

Seçeneklerin sayısı sizi bunalttıysa ve birini nasıl seçeceğinizden emin değilseniz , GoAbroad Çevrimiçi Danışman kaynağını kullanın ve anketi doldurun. GoAbroad, istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun programlarla sizi eşleştirecektir. 

İngilizce öğretmenliği işi almakla ilgileniyorsanız, GoAbroad önceden sertifika almanıza da yardımcı olabilir. Çevrimiçi olarak tamamlanabilen TEFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi) kursları arasından seçim yapın . 

 

ÖNEMLİ! İşverenlerin büyük çoğunluğu, TEFL sertifikası olmayan yabancı İngilizce öğretmenlerini işe almayacak. Yurtdışında İngilizce öğretmenliği yapma şansınızı artırmak için bu sertifikalardan birini tamamlamak için zaman ayırın. 

2. Kolay Yabancı 

Easy Expat , gurbetçiler tarafından gurbetçiler için oluşturulmuş bir web sitesidir. Yurtdışında taşınmak, yaşamak ve çalışmak için tavsiyeler de dahil olmak üzere uluslararası yer değiştirme için yararlı kaynaklar sağlar. 

Baş İşler uluslararası işlerin geniş bir dizin için web sitesi bölümüne. Ardından , Easy Expat sitesinin önemli bir parçası olan Forum bölümüne (Topluluk sekmesi altında) gidin. 

Dünyanın dört bir yanından insanlar, diğer gurbetçilere uluslararası taşınma ve yaşama hakkında sorular sormak için forumu kullanıyor. Forum, ülkeye göre bölünmüştür, bu da hedefinizi kolayca seçmenize ve o konumla ilgili yanıtları almanıza olanak tanır. Forumda vizeler, tatil fikirleri, yerel festivaller, emeklilik seçenekleri ve daha fazlasıyla ilgili soruların yanıtlarını keşfedin. 

İlan bölümü de bireylerin mevcut daireler, bebek bakıcısı, oda arkadaşı ve diğer konularla ilgili yazılan sağlar. 

Easy Expat, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok başka yardımcı kaynak sağlar:  

 • Hedef kılavuzları
 • Yaşam maliyeti hesaplayıcısı
 • Gurbetçilerle ilgili sık sorulan soruların yanıtları

 

3. Yurtdışına Git

Go Overseas , kendi ülkeniz dışında bir iş bulmak için değerli bir web sitesidir. İşler bölümüne gidin ve aradığınızı en iyi açıklayan kategoriyi seçin:

 • yurt dışında öğret
 • yurt dışında stajyer
 • Yurt dışında çalışmak
 • Çevrimiçi işler

 

PROFESYONEL İPUCU! Yurtdışında İngilizce öğretmek için bir TEFL kursu bulmanıza yardımcı olması için TEFL Kılavuzunu kullanın .

 

E-posta gelen kutunuzda her hafta yeni işlerin bir listesini almak için kaydolduğunuzdan emin olun.

Yurtdışına seyahat etme ve çalışma hakkında ipuçları ve tavsiyeler için GO Guidebook en iyi yerdir. Aklınıza gelebilecek birçok soruyu yanıtlayan makaleleri okuyun.

 

4. İdealist

İdealist , tüm dünyadaki iş fırsatlarına odaklanan bir iş ilanı sitesidir. Idealist, 1995 yılında kurulmuş ve New York merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 

İstediğiniz destinasyonda iş , staj , gönüllülük fırsatları ve daha fazlasını aramak için sayfanın üst kısmındaki arama çubuğunu kolayca kullanın . İşler sayfasının kenar çubuğundaki ölçüt listesinden seçim yaparak seçeneklerinizi daraltın . 

Yeni iş ilanlarının ne zaman yayınlandığını bilmek için belirli arama kriterleri için e-posta uyarılarına bile kaydolabilirsiniz. İdealist’te bir hesap açtığınızdan emin olun ve işe alım görevlilerinin sizi daha iyi bulabilmesi için özgeçmişinizi ekleyin. 

Kariyer Önerileri sayfası dahil olmak üzere bilgi kaplaması konular için başka yararlı bir kaynaktır: 

 • İşte
 • iş arama 
 • Kariyer planlaması 
 • sınavlar 

 

5. Yurtdışı İşler 

Ana sayfadaki arama çubuğuna bir iş unvanı veya anahtar kelime ve istediğiniz konumu yazarak Yurtdışı İşler’de aramaya başlayın . Veya en popüler fikir aramalarından bazılarını görmek için aşağı kaydırın. Hatta hiç düşünmemiş olabileceğiniz fırsatları keşfetmenize yardımcı olması için konuma göre işlere göz atabilirsiniz . 

İş Arayanlar Kaynak sayfa uluslararası istihdam için kapak mektupları, ipuçları yazmak için öneriler ve ne yurtdışı kariyer ile ilgili haberleri yenilikler. 

Her ülkenin rehberi, iş arayanlar için değerli kaynaklara sahiptir. Dünya çapındaki şirketlerle çalışan deneyimleri hakkında bilgi edinmek için menüden erişilebilen Şirket İnceleme sayfasına gidin. Bu bilgi, özellikle ilginizi çeken bir şirkete aşina değilseniz yardımcı olabilir. 

 

6. Gerçekten de Dünya Çapında

Indeed olarak bilinen popüler iş arama platformu , dünyanın dört bir yanından iş ilanları için bir platform olan Indeed Worldwide’a da ev sahipliği yapıyor . Bir hesaba kaydolabilir ve birçok uluslararası ülkedeki işlere daha kolay başvurmak için özgeçmişinizi veya özgeçmişinizi yükleyebilirsiniz. 

63 farklı ülke listesinden istediğiniz ülkeyi seçerek uluslararası işleri arayın. Aramanıza başlamak için arama kriterlerinizi iş unvanına ve şehre göre daraltın. İş türü, maaş tahmini, şirket ve daha fazlası gibi faktörleri kullanarak aramayı daha da daraltın. 

 

PROFESYONEL İPUCU! Yeni işler yayınlandığında e-posta bildirimleri almak için kaydolun, böylece iş sayfalarında gezinmek zorunda kalmazsınız. 

 

İstediğiniz ülke için Maaş Bul sayfası, farklı işler için ortalama maaş oranlarını keşfetmek için başka bir yardımcı kaynaktır. Bu, yeterince tazminat almanızı sağlayarak iş arama ve başvuru sürecinize yardımcı olabilir. Kariyer Rehberi sayfası, keşfedilecek başka bir değerli kaynaktır. Bu sayfada, aşağıdakileri içeren konuları kapsayan faydalı makaleler bulunmaktadır: 

 • Bir iş bulmak
 • CV’ler ve kapak mektupları 
 • görüşme 
 • Ödeme ve maaş 
 • Yeni bir işe başlamak 
 • kariyer gelişimi 

Bir yanıt yazın