TOEIC

TOEIC (Uluslararası İletişim için İngilizce Testi), profesyonellere ve şirketlere yönelik standartlaştırılmış bir İngilizce testidir. TOEIC Sınavı şu anda iki teste ayrılmıştır, biri alıcı becerileri değerlendiren ( okuma ve dinleme ) ve diğeri İngilizce üretimini değerlendiren ( sözlülük ve yazma ). Öğrenciler, ihtiyaçlarına bağlı olarak her iki sınava da girmeyi veya sadece birini seçmeyi seçebilirler. Her testin yapısı benzersizdir ve  puan  da farklıdır. TOEIC için kendi kendine çalışmadan kurslara ve hazırlık testlerine kadar çeşitli hazırlık yöntemleri  mevcuttur .

TOEIC dinleme ve yazma

Okuma ve Dinleme Testi, iki TOEIC sınavından daha popüler olanıdır. Kağıt tabanlı sınav merkezlerinde 10 ile 990 arasında bir puanla uygulanır  . Son değerlendirmede okuma  ve  dinleme becerilerine  eşit ağırlık verilir, her biri puanın yarısı kadardır.

TOEIC sözlü ve yazılı

Testin konuşma ve yazma kısmı bilgisayarda yapılır. TOEIC’nin bu versiyonu bir sınav görevlisi içermez, öğrenci sözlü cevaplarını kaydeder veya yazılı kısım için cevapları girer. Sözlü  ve  yazılı yetenekler   de nihai değerlendirmede aynı ağırlığa sahiptir. Öğrencinin final notu 0 ile 400 arasında olabilir.

Bir yanıt yazın