Online Eğitim

ONLINE EĞİTİM

Çevrimiçi öğrenme, çevrimiçi kurs tekliflerinin ve çevrimiçi akademik ve profesyonel derece programlarının istikrarlı bir şekilde ortaya çıkması ve büyümesi ile açıkça görüldüğü gibi, yüksek öğretimin ayrılmaz bir bileşeni haline geldi. 

Çoğu alan ve disiplinde öğrenciler, bireysel çevrimiçi kurslardan tamamen çevrimiçi lisans, sertifika ve lisansüstü programlara kadar çok çeşitli çevrimiçi öğrenme fırsatlarından yararlanabilir. 

Ancak, çevrimiçi bir program aracılığıyla akademik ve kariyer hedeflerini ilerletmek için birçok seçenek arasından seçim yapmak zor olabilir.

Ngls Yabancı Dil Dünyası çevrimiçi programları araştırır ve sınıflandırır, çevrimiçi öğretimdeki teknolojik ve pedagojik yenilikleri izler, alandaki uzmanlarla görüşür ve çeşitli çevrimiçi dereceler ve programlar hakkında kapsamlı, güncel bilgiler yayınlar. 

Çevrimiçi Öğrenmenin ve Çevrimiçi Akademik Programların Evrimi

Çevrimiçi eğitim yeni bir olgu değildir. Kökleri uzaktan eğitimde ve derslerin, sanal sınıf oturumlarının ve diğer öğretim materyallerinin ve etkinliklerinin İnternet üzerinden verimli ve güvenilir bir şekilde sunulmasını kolaylaştıran dijital teknolojilerin ortaya çıkışına dayanmaktadır. 

Çevrimiçi öğrenme yönetim sistemlerindeki (ÖYS’ler) ve öğretim platformlarındaki ilerlemeler, bir üniversite kampüsüne yerleşmeyi ya da gidip gelmeyi tercih edemeyen ya da istemeyen öğrencilerin erişebileceği uygun fiyatlı, yüksek kaliteli eğitime yönelik sürekli taleple birleştiğinde, çevrimiçi eğitimi bir geleneksel kampüs temelli öğretime gelişen ve uygulanabilir bir alternatif.

Sonuç olarak, çevrimiçi öğrenme, çevrimiçi kurslar ve çevrimiçi derece programları, yüksek öğretim alanında giderek yaygınlaşan bir özelliktir. 

Çoğu büyük devlet ve özel üniversite artık çevrimiçi kurslar sunmaktadır ve birçoğunun tamamen veya kısmen çevrimiçi lisans ve/veya lisansüstü programları vardır. 

Buna ek olarak, giderek artan sayıda küçük kolej ve üniversite, çevrimiçi öğrenme seçeneklerini birleştirdi ve mevcut akademik programları geliştirmek ve geleneksel olmayan öğrencilere erişimlerini genişletmek için çevrimiçi kurslar ve lisans programları geliştiriyor.

Bir yanıt yazın