23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun!

ingilizce kursu-almanca kursu-maltepe ingilizce kursu-maltepe almanca kursu-ispanyolca kursu maltepe-ingilizce kursu maltepe-rusça kursu maltepe-maltepe dil kursu

Milyonlarca çocuğun her sene coşkuyla kutladığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Cumartesi günü ülkenin dört bir yanında her yıl kutlandığı gibi tekrar kutlanacak.

23 Nisan 1920’de, bugün üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizin temellerinin atıldığı ve milli egemenliğin ilan edildiği çok özel ve değerli bir gündür. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

Aziz milletimizin, yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanında ilham kaynağıdır. Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, yok olur. özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir.

Sadece büyük bir lider geleceği küçük kalplere emanet eder.


ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARLA İLGİLİ SÖYLEDİĞİ SÖZLER

  • Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri öğretimin sınırları ne olursa olsun, en evvel ve en esaslı olarak Türkiye’nin istiklâline, kendi benliğine, millî geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir.
  • Cumhuriyeti biz kurduk, siz yaşatacaksınız.
  • Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı ve onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.
  • Küçük hanımlar, küçük beyler. Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa gark edecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar!

İstanbul Maltepe‘de bulunan Ngls Yabancı Dil Dünyası Okulu’muz Maltepe İngilizce Kursu, Maltepe İspanyolca Kursu, Maltepe Fransızca Kursu, Maltepe Rusça Kursu, Maltepe Almanca kursu, Yds’ye Hazırlık, Maltepe dil kurslarının hepsinde eğitim hizmeti vermekteyiz. Goethe Enstitüsü Sınavı başta olmak üzere, YDSYKSIELTSYÖKDİLTOEFLTOEICPROFIENCYPTEGMATSAT, YÖS ve birçok sınava hazırlamaktadır.

Bir yanıt yazın