YDS Sınavına Hazırlık

YDS NEDİR?

YDS hedefi yabancı dil öğrenip, eğitim veya iş hayatına atılmak isteyen bireylerin kendini deneyimledikleri, bilgiye dayalı, eğitim gerektiren bir sınavdır. Yabancı dil, bireyin sahip olması gereken bir beceridir. Bu beceriye ancak alınan eğitim ve girilen sınavla ulaşılır.

YDS HANGİ DÖNEMLERDE YAPILIR?
YDS günümüzde 3 farklı dönemde uygulanmaktadır. Bu dönemler; sonbahar, ilkbahar ve kış dönemleridir. Bu dönemlerde bireylerin eğitimli ve hazır olması gerekmektedir. YDS’ ye pek çok sayıda girmek mümkündür. Geçerlilik süresi 5 yıldır. Yani YDS’ ye girdiğinizde aldığınız puan 5 yıl geçerlidir.

YDS NASIL UYGULANIR?
YDS, ÖSYM tarafından her yıl uygulanır. Sıkı denetimli ve kurallı bir sınavdır. Sınav başlatıldığı saniyeden bittiği saniyeye kadar sınıflar gözlem altındadır. Öğrenciler öğretmenlerin eşliğinde sınava katılım sağlar.

YDS’ YE NASIL HAZIRLANILIR?
YDS’ ye girilmeden önce mutlaka hedeflediği dil üzerinde eğitim almış olması gerekir. Bunu bir kursla ya da özel derslerle yapmak mümkün yeterli eğitim alındığı takdirde YDS’ nin pek bir zorluğu olmaz. Destek alarak hem dil öğrenmiş olursunuz hem de gramerini kavramış şekilde YDS’ ye gönül rahatlığıyla girebilirsiniz.

Ngls Yabancı Dil Dünyası tam da bu sınava odaklı dileyen bireylere eğitim verebilmektedir. Grup veya birebir eğitimli 6-8 kişilik dersliklerimizde YDS’ ye kolaylıkla girebileceğiniz imkanlar sağlıyoruz.

İster yerli, ister yabancı eğitimcilerimizle YDS’ ye en kolay şekilde tam anlamıyla dil öğrenmeye hakim olabilirsiniz. Ngls Yabancı Dil Dünyası’ na sizde katılın, sizde YDS’ nin ne kadar kolay bir sınav olduğunu kendi başarınızla görün.

Ngls Yabancı Dil Dünyası‘yla sizi en iyi şekilde hazırlamamız için bizi ziyaret edin.