İngilizce’nin Dünya Üzerindeki Önemi

İngilizce'nin Dünya Üzerindeki Önemi

Günümüzde, giderek daha fazla insan İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenmeye zaman ayırıyor. Pek çok ülke, okul müfredatlarına İngilizce’yi dahil ediyor ve çocuklar İngilizce’yi daha genç yaşta öğrenmeye başlıyor. Peki İngilizce öğrenmenin gerçek değeri nedir?

İster yeni bir iş arıyor ister dünyayı gezmeyi planlıyor olun, İngilizce öğrenmek hayatta hem kişisel hem de profesyonel olarak ilerlemenize yardımcı olabilir. Küresel iş piyasasında rekabet edebilir, kariyer becerilerinizi geliştirebilir ve dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışmaya başlayabilirsiniz.

Ancak, İngilizce öğrenmenin neden bu kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? İşte bir  İngilizce dil kursu almak için on iyi neden .

İngilizce neden önemli hale geldi?

İngilizcenin dünya çapında ne kadar önemli olduğunu görmek kolaydır. Birçok uluslararası işletme İngilizce toplantılar düzenler, üniversiteler İngilizce dersler verir ve dünyanın her yerinde turistler ve gezginler İngilizce’yi ortak dil olarak kullanır.

Peki İngilizce nasıl bu kadar önemli hale geldi? Her şey, zirvesinde dünya yüzeyinin %25’ini kaplayan Britanya İmparatorluğu’na kadar uzanıyor. Sömürge dönemlerinde, İngiliz yöneticiler bu ülkelerdeki insanları ana dilleri yerine İngilizce konuşmaya mecbur etti. Küresel bir dil olarak İngilizcenin kökenleri karmaşık bir geçmişe sahip olsa da, dil medya, ticaret ve ticaret üzerinde önemli bir iz bırakmıştır. Hala dili öğrenip öğrenmeyeceğinizden emin değilseniz, aşağıdaki nedenlere göz atın.

İngilizce Öğrenmek İçin 10 Neden

1. İngilizce küresel bir dildir

İngilizce, dünyada en çok konuşulan dildir. Her beş kişiden biri İngilizce konuşabiliyor veya en azından anlayabiliyor!

2. İngilizce öğrenmek iş bulmanıza yardımcı olabilir

İngilizce bilimin, havacılığın , bilgisayarların, diplomasinin ve turizmin dilidir İngilizce bilmek, kendi ülkenizde çok uluslu bir şirkette iyi bir iş bulma veya yurtdışında iş bulma şansınızı artırır.

3. İngilizce öğrenmek yeni insanlarla tanışmanıza yardımcı olabilir

İngilizce 53 ülkenin resmi dilidir ve dünyanın her yerinden insanlar tarafından lingua franca (ortak olarak bilinen bir dil) olarak kullanılmaktadır. Bu, ister Pekin’de çalışıyor, ister Brezilya’da seyahat ediyor olun, İngilizce öğrenmenin dünyanın her yerinden insanlarla sohbet etmenize yardımcı olabileceği anlamına gelir.

4. Birçok bilimsel makale İngilizce yazılmıştır.

Son yüzyılda İngilizce yazılan bilimsel makale sayısı, araştırmacının ana dilinde yazılan makale sayısından fazla olmaya başlamıştır. Örneğin Hollanda’da,  oran şaşırtıcı bir şekilde 40’a 1’dir . Bu nedenle İngilizce bilgisine sahip olmak bilimsel alanda çalışanlar için inanılmaz derecede önemlidir.

5. Medya endüstrisinin dili İngilizcedir

Hollywood’un küresel medyadaki önemi nedeniyle, çok sayıda film,  TV programı  ve popüler şarkı İngilizce olarak yazılmaktadır. İngilizce konuşuyorsanız, en sevdiğiniz kitapların , şarkıların , filmlerin ve TV şovlarının keyfini çıkarmak için artık çevirilere ve altyazılara güvenmenize gerek kalmayacak.

6. İngilizce, İnternetin dilidir.

İngilizce , internetteki içeriğin yarısından fazlasının İngilizce olarak yazıldığı özellikle önemli bir çevrimiçi dildir  Bunun yanı sıra, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bazıları İngilizce konuşulan ülkelerde yerleşiktir.

7. İyi bir İngilizce bilgisi ile seyahat etmek çok daha kolay

Tayland’da tatilde olan bir İspanyol olduğunuzu hayal edin, otel resepsiyonistiniz sorunuzu İspanyolca olarak yanıtlayamayabilir, ancak muhtemelen sorunuzu İngilizce olarak yanıtlayabilir.

8. İngilizce iş için en önemli dillerden biridir

İster bir işletme sahibi, ister öğrenci veya çalışan olun, İngilizce iş dünyasında inanılmaz derecede önemlidir. İngilizce, Amerika Birleşik Devletleri’nin fiili dili ve İngiltere, Kanada, Hindistan ve Güney Afrika’nın resmi dili olması nedeniyle en önemli iş dillerinden biri olarak kabul edilir.

9. İngilizce ile dünyanın her yerinde eğitim alabilirsiniz.

İngilizce çok farklı ülkelerde konuşulduğu için dünya çapında İngilizce programlar sunan binlerce okul ve üniversite vardır. İyi bir akademik İngilizce konuşuyorsanız , ihtiyaçlarınıza uygun bir okul ve kurs bulmanız için birçok fırsat vardır. İngilizce konuşulan bir ülkede üniversiteye gitmek hakkında bilgi edinin .

10. İngilizce birden çok kültüre erişmenizi sağlar

İyi derecede İngilizce bilgisi , dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce ülkeden filmlere , müziğe ve edebiyata erişmenizi sağlayacaktır . Dünyanın dört bir yanından çok sayıda kitabın İngilizceye çevrildiği gerçeğinden bahsetmiyorum bile. Sizinkinden farklı bir kültürde değerleri, alışkanlıkları ve yaşam biçimini öğrenmekten daha fazla bir insan olarak büyümenizi sağlayacak çok az deneyim vardır.