DİLLER

ALMANCA

Almanca, anadili ve ikinci dil olarak, dünya çapındaki en önemli dillerden biridir. Avrupa’ daki kişilerin anadili Almanca, AB kuruluşundan ve İngilizce’ den sonra Almanca ile birlikte kullanılan en önemli ve en gerekli çalışma dilidir. Almanya ekonomisi ve iş istihdamı açısından çok güçlü bir devlettir. Öğrenilen diğer diller ise ek kazanım olarak yer alır. Almanca dünyanın en önemli dili olarak bilinir. Almanca dilini öğrenmek için çok sebep var. Mercedes ve BMW arabalarının üretildiği ülkedir.

 

Almanca olmazsa olmaz dillerden biridir. Ülkemize her yıl en çok turist Almanya’ dan gelmektedir. Özellikle Antalya, Akdeniz ve Antakya bölgelerinde çalışmak isteyenlerin Almanca bilmesi iş verenler tarafından istenmiş dildir. Almanca dilini bilmeyen insanlar öğrenmelidir. Çünkü bu dili bilmeyen insanlar için ilk başlarda zor olabilir. Ama sonradan tekrarladıkça kolaylaşacaktır. Almanca dili her yerde yaygın bir dildir. Bu dili bilmek oldukça önemlidir. Yurtdışında bulunan Alman şirketler ile iş görüşmelerinde mutlaka ihtiyaçları olacaktır.

 

Almanya ekonomisi güçlü ülkeler tarafından konuşulan bir dildir. Özellikle beşeri bilimlerde Almanca’ nın önemi büyüktür. Orta ve Doğu Avrupa ekonomisinde ise kilit dil Almanca’dır. Almanya’ nın güçlü ekonomisinden bahsetmiştik. Bunu tekrar vurgulamak isterim. Dünyada konuşulan dillere baktığımızda ülkelerin ekonomik güçler ile dünyadaki konuşma dağılımı birbirine orantılıdır. Bunun dışında Almanya sanayisi çok gelişmiş bir ülkedir.

2021 yılında Alman Göç Yasası çıkmıştır ve bu dili bilmek oldukça önemlidir. Bu dili öğrenebilmek için Ngls Yabancı Dil Dünyası okuluna başvurabilirsiniz. Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde çok fazla kişi Almanca’ yı anadili olarak konuşuyor. Almanca, Avrupa Birliği’ nin resmi dili ve AB’ nin kullandığı üç “çalışma dilleri” nden biridir. Almanya’ ya 1 milyon işçi istihdamı sağlanacaktır. Ordaki şirketlerde çalışacak kişilerin en az A2, B1seviyesini konuşuyor olmaları gerekmektedir. Bu dili öğrenmek için Ngls Yabancı Dil Dünyası okuluna başvurabilirsiniz.

 

İNGİLİZCE

İngilizce birçok ülkede konuşulan cazip bir dildir. Ülkeler arasında çok sık kullanılan bu dil çok yaygın bir dil olmakla beraber öğrenimi de kolay bir dildir. İş hayatınızda bir kariyer oluşturmanızı sağlayan gelişmiş bir dildir. Her tür mesleği kapsayan ve oldukça geniş alanlarda yaygın olan bu dil her bireyin rahat şekilde konuşabileceği bir dil olarak değer kazanmıştır. İngilizce dilini öğrenerek dünyanın her yerinde en güzel şekilde iş sahibi olur ve büyüyebilirsiniz.

 

Gelelim günlük hayatımıza; televizyon izlerken veya internet sitelerinde gezinirken, kitap okurken ve şarkı dinlerken karşımıza daimi çıkar ama anlamakta güçlük çekeriz. Farklı kültürler, farklı yerler görmek ingilizce bilgimizi güçlendirmemizi gerektirir. İngilizce yaygın bir dil olmakla birlikte hayallerimizi ve kariyerimizi yüksekte tutmamıza yardımcı oluyor. Bütün bunları Ngls Yabancı Dil Dünyası’ yla yapmak artık çok kolay. Siz de okulumuza gelin sizinde hedeflerinizi ve kariyerinizi yüksekte tutalım.

 

 

 

Bir yanıt yazın