IELTS KAYIT MERKEZİ

NGLS YABANCI DİL DÜNYASI IELTS SINAV KAYIT MERKEZİ

IELTS (International English Language Testing System), British Council, IDP Education ve Cambridge Assessment English tarafından işbirliğiyle yönetilen ve dünya genelinde İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için kullanılan bir sınavdır.

IELTS, akademik veya genel eğitim amaçlarına yönelik iki farklı versiyonu vardır:

  1. IELTS Akademik: Yükseköğretim kurumlarında lisans, yüksek lisans veya doktora seviyesinde eğitim almak için başvuran öğrenciler tarafından genellikle tercih edilir. Akademik sürüm, öğrencilerin akademik ortamlarda başarılı olmalarını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
  2. IELTS Genel Eğitim: Göç, iş bulma, eğitim düzeyini belirleme ve belirli meslekler için kayıt gibi amaçlarla başvuranlar için uygundur. Genel eğitim sürümü, günlük yaşamda iletişim kurma ve basit sosyal etkileşimlerde dil yeterliliğini ölçmeye odaklanır.

IELTS sınavı dört ana beceriyi ölçer:

  1. Dinleme (Listening): Konuşmacıları anlama ve sesli metinleri anlama yeteneğini ölçer.
  2. Okuma (Reading): Farklı metin türlerini anlama, analiz etme ve yorumlama yeteneğini test eder.
  3. Yazma (Writing): Görsel verilere ve metinlere dayalı yazılı ifadelerin düzenlenmesi ve yazılması becerisini ölçer.
  4. Konuşma (Speaking): Bireysel ve grup olarak yapılan sözlü mülakatla, adayın günlük konuşma ve iletişim becerileri değerlendirilir.

IELTS sınavı, puanlama sistemini band aralığı (0-9) olarak kullanır. Her bir beceri için ayrı bir puan alırsınız ve genellikle sınavın sonucu, dil ihtiyaçlarınıza bağlı olarak belli bir puan bandı gerektiren hedeflediğiniz üniversite, işveren veya göçmenlik programı tarafından belirlenir.

İstanbul Maltepe’de bulunan Ngls Yabancı Dil Dünyası’nda IELTS sınav kaydı yapılmaktadır.

İstanbul Maltepe’de merkezi bulunan İngilizce kursumuz sizlere en iyi ve en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. 2.şubesi Antakya’da bulunan yabancı dil kursumuzun çok yakında tüm Türkiye’de hizmet verecektir. Yüzyüze yabancı dil eğitimi yanı sıra online yabancı dil eğitimlerimiz de bulunmaktadır. Öncelikle seviye belirle sınavını yapıp her öğrencimize ayrı ayrı analizler edip ona göre hoca planlaması oluşturmaktayız.

İstanbul Maltepe’de bulunan Ngls Yabancı Dil Dünyası Okulu’muz Maltepe İngilizce Yaz Kursu, Maltepe Almanca Kursu, Maltepe Turkish Course, Kadıköy İngilizce Kursu, Tokat İngilizce Kursu, Turhal İngilizce Kursu, Turhal Dil Kursu, Avcılar Dil Kursu, Avcılar Almanca Kursu, Antakya İngilizce Kursu, Antakya İngilizce, Maltepe dil kurslarının hepsinde eğitim hizmeti vermekteyiz. Goethe Enstitüsü Sınavı başta olmak; üzere, YDSYKSIELTSYÖKDİLTOEFLTOEICPROFIENCYPTEGMATSAT, YÖS ve birçok sınava hazırlamaktadır.