İngilizce Ayları Öğrenelim

İngilizce Ayları Öğrenelim

JANUARY                  MAY                        SEPTEMBER

FEBRUARY               JUNE                      OCTOBER

MARCH                     JULY                        NOVEMBER

APRIL                        AUGUST                 DECEMBER

365 gün olan ortak bir yılda her ayın 28, 30 veya 31 günü vardır.

Sırasında Artık yıllarda neredeyse her 4 yılda bir meydana, biz ekstra (interslar) gün eklemek Leap Day 366 gün uzun Artık yıllarda yapma 29 Şubat’ta.

Ay’ın Yörüngesini İzlemek

Aylar, zamanı işaretlemenin ve Ay’ın Dünya çevresindeki yörüngesine dayalı olarak yılı daha kısa dönemlere ayırmanın bir yolu olarak ortaya çıktı . Ay kelimesi bile Ay kelimesinden türetilmiştir .

Bildiğimiz kadarıyla aylar ilk olarak Mezopotamya’da MÖ 500 ile MÖ 400 yılları arasında kameri ay veya sinodik ay ile ilgili doğal dönemi ölçmek için kullanıldı . Ay evreleri .

Bir ayda kaç gün var?

Gregoryen takviminde 30 gün uzunluğunda 4 ay ve 31 gün uzunluğunda 7 ay vardır . Şubat, ortak bir yılda 28 gün, artık yılda 29 gün olan tek aydır .

Yılda Kaç Gün?

Gregoryen takvimi vardır 365 gün bir de ortak yıla ve 366 gün artık yılda . Modern takvimimizin atası olan antik Roma takviminin sadece 304 günü vardı.

Bir Yılda Kaç Ay?

Mevcut Gregoryen takvimimiz ve ondan önceki Jülyen takviminin her ikisinin de 12 ayı vardır . Bugün kullandığımız ay adları , başlangıçta yalnızca 10 ayı olan ve takvim yılı Mart ( Martius ) ile başlayan Roma takviminden türetilmiştir .

Bir yanıt yazın